چگونه از چین کالا وارد کنم

ساخت وبلاگ
چکیده : از آنجاییکه که 90 درصد کالاهای تولیدی جهانی و بیشتر از 80 درصد کالاهای وارداتی در جهان متعلق به کشور... با عنوان : چگونه از چین کالا وارد کنم بخوانید :
از آنجاییکه که 90 درصد کالاهای تولیدی جهانی و بیشتر از 80 درصد کالاهای وارداتی در جهان متعلق به کشور چین است؛‌ از نظر شرکت‌ها و صاحبان کسب و کارها، واردات کالا از این کشور دارای سطح رشد بالا امری حسابگرانه است.

به دلیل دستمزدهای پایین نیروی کار و نهاده‌های تولیدی ارزان قیمت‌تر در این کشور، حاشیه سود واردات از این کشور بیشتر از سایر کشورها خواهد بود. از سوی دیگر، امروزه با پیشرفت ظرفیت‌های تولیدی، زمان انتقال کالا از کشور چین سریع‌تر از گذشته است.

اولین قدم برای واردات، انتخاب کالای وارداتی است. یک کسب و کار وابسته به محصولاتی است که می‌فروشد، بنابراین قبل از اقدام به واردات باید به اندازه کافی تحقیق کرد و کالای مورد نظر را با دقت انتخاب کرد. عمده کالاهایی که از چین وارد کشور آمریکا می‌شوند، عبارتند از:

منسوجات اسباب بازی مبلمان ماشین آلات و تجهیزات الکتریکی اپتیک و تجهیزات پزشکی

بعد از انتخاب کالا باید یک فروشنده مورد اعتماد پیدا کرد. خرید مستقیم از یک تولیدکننده و یا از یک فروشنده به عنوان شخص سوم؛ هر کدام مزایا و معایب خودش را دارد. تولیدکننده‌ها در فرایند توسعه محصول سریع‌تر عمل می‌کنند؛ در حالیکه فروشنده‌ها در فرآیند زنجیره عرضه، کالاهای متنوع‌تری را پوشش می‌دهند.

ارزیابی فروشنده‌ها و به دست آوردن حداکثر اطلاعات در مورد آن‌ها و فعالیت‌های‌اشان اهمیت زیادی دارد. با وجودی که از طریق اینترنت می‌توان به راحتی با فروشنده‌ها ارتباط برقرار کرد اما بهتر است که با آن‌ها رو در رو صحبت کرد و به عنوان مثال به کشور چین سفر کرد. ابتدا باید در مورد شرکت‌های آن‌ها تحقیق کرد و در صورت امکان لیستی از مشتریان آن‌ها تهیه کرد. بعد از اطمینان از صحت گفته‌های آن‌ها، باید تعدادی نمونه از محصول را برای ارزیابی کیفیت کار فروشنده سفارش داده شود. اگرچه باید هزینه معامله را در این حالت پرداخت کرد اما در عوض روش خوبی برای بررسی نحوه کار فروشنده است و امکان آشنایی با شرایط پرداخت و انتقال آن‌ها فراهم می‌شود. نیازی به عجله برای انتخاب عرضه‌کننده نیست، وقت به اندازه کافی وجود دارد. محصول همیشه در دسترس خواهد بود، و یک تحقیق با دقت به انتخاب یک معامله بهتر کمک خواهد کرد.

به گزارش ا قتصاد آنلاین در این مرحله لازم است که در مورد هزینه‌های حمل و نقل تحقیق کرد، این هزینه‌ها از تجمیع هزینه‌های فوب ( FOB ، تحویل کالا بر روی کشتی)، هزینه‌های انتقال توسط شرکت‌های حمل و نقل، تعرفه‌های گمرکی، هزینه‌های حمل و نقل داخلی، و هزینه‌های خدمات مانند بازرسی، نمایندگی‌ها و ... به دست می‌آید. هزینه‌های پنهان دیگری نیز در این مسیر وجود دارد که یک شرکت متخصص در زمینه مدیریت واردات می‌تواند به حداقل کردن این هزینه‌ها کمک کند. مشورت با یک شرکت حمل و نقل بار برای کاهش هزینه‌ها نیز ضروری است.

آخرین مرحله (و اغلب سخت‌ترین آن) مذاکره در مورد مواد قرارداد معامله با فروشنده است. در این مرحله باید در مورد شرایط حمل و نقل، پرداخت و پیش پرداخت نیز با فروشنده گفتگو کرد. می‌توان در این زمینه از کمک شرکت‌های متخصص در زمینه مدیریت واردات استفاده کرد، اگرچه رویه غالب این است که 30 درصد از مبلغ معامله در زمان سفارش و 70 درصد زمان تحویل کالا پرداخت ‌شود. پرداخت کل مبلغ خرید در ابتدا امری عاقلانه نیست زیرا در صورت وجود هر گونه تاخیر در حمل و نقل یا مشکلی در محصول ، احتمال بازپس گیری پول پرداخت شده بسیار کم است. باید از فروشندگانی که چنین تقاضایی دارند، حذر کرد.

چند توصیه برای واردات از کشور چین:

بازدید از کارخانه مورد نظر در صورت امکان برنامه‌ریزی براساس تحویل با تاخیر و هزینه‌های حمل و نقل بالاتر؛ زیرا احتمال این اتفاق‌ها بسیار بالا است. بررسی آیین‌نامه‌های وارداتی و آشنایی با کارگزاران دولتی در این زمینه. مواد قانونی مورد توافق بر اساس نوع محصول متفاوت است. بررسی کیفیت محصول با کمک یک شرکت بازرسی نگهداری سوابق و اسناد کلیه معامله‌ها شامل اسناد حمل و نقل و برگه ترخیص گمرک بررسی دوباره محموله در زمینه خسارت یا اشکالات تولیدی

در اینجا برخی از سوالات در زمینه واردات از چین با سرمایه کم قرار داده شده است : 

چقدر سرمایه برای واردات از چین نیاز است ؟

مهم نیست چقدر سرمایه دارید ! , مهم این است که چقدر تبهر در زمینه فروش کالا چین در ایران دارید, کافی است مشتری مورد نظر خود را در زمینه کالا های چینی داشته باشید , در این صورت با مشاوره گرفتن با کارشناسان صارش میزان سنجی خواهد شد و مقدار سرمایه مورد نیاز و بهترین اجناس برای واردات از چین را به شما معرفی خواهند کرد.

چه کالایی با سرمایه کم از چین وارد کنیم ؟

شما می توانید تقریبا هر کالایی را از چین وارد کنید , این مرحله با وجود بازرگانی صارش بسیار آسان و سهل خواهد بود , اما مرحله مهمتر برای شما تاجر گرامی , انتخاب بهترین کالا برای واردات از چین می باشد.

چگونه یک فروشنده در چین پیدا کنیم ؟

برای پیدا کردن بهترین شرکت برای واردات از چین به این لینک مراجعه شود.

چگونه از چین خرید کنیم ؟ چگونه از چین واردات انجام دهیم ؟

برای خرید از چین کافی است ابتدا کالا را در چین پیدا نمایید و پس از مشاوره با آن شرکت در زمینه فروش , وجه را بصورت حواله یوان با حواله دلار از طریق بازرگانی صارش به چین ارسال نمایید , سپس کالا را درب انبار بازرگانی صارش در شنزن چین تحویل دهید تا سپس کالا توسط خطوط حمل هوایی و دریایی حمل و ترخیص شوند و در ایران به شما تحویل داده شود.

چگونه کالا را از گمرک ترخیص نماییم ؟

برای ترخیص کالا از گمرک کافی است ایتدا هزینه ترخیص از گمرک را از بازرگانی صارش بپرسید و در صورت مورد تایید بودن قیمت اعلام شده کالا را بنام کارت بازرگانی ترخیصکار این شرکت صلح زده تا مراحل کار آن انجام شود

نحوه های حمل کالا از چین به ایران به چه صورت است ؟

نحوه حمل از چین به ایران بصورت هوایی , دریایی , ریلی و حتی زمینی امکان پذیر می باشد که نحوه حمل آن با توجه به نوع جنس و شرایط مورد درخواست خریدار متغییر می باشد.

چگونه به چین پول بفرستیم ؟

برای ارسال پول به چین می توانید از طریق صرافی مجاز بازرگانی صارش اقدام به ارسال حواله یوان به چین نمایید , همچنین امکان ارسال حواله دلار نیز به چین کماکان امکانپذیر است.

هزینه ترخیص از گمرک چگونه محاسبه می شود ؟

برای محاسبه هزینه ترخیص از گمرک بایستی اطلاعات بار خود را برای بخش ترخیص کالا بازرگانی صارش ارسال نمایید تا همکاران ما اقدام به بررسی هزینه های ترخیص از گمرک نمایند تا بتوانند بهترین نرخ را به شما اعلام کنند.

قاچاق کالا چیست ؟

واردات کالا بدون پرداخت عوارض گمرکی و یا واردات از طریق مبادی غیر رسمی را قاچاق کالا می نامند.

ترخیصکار کیست ؟ فرق حق العملکار گمرک با ترخیصکار چیست ؟ 

ترخیصکار شخص یا شرکتی است که از صاحب کالا وکالت گرفته و کلیه امور مربوط به ترخیص را از گمرک انجام می دهد , تفاوت ترخیصکار و حق العمکار گمرکی در این موضوع است که یک حق العملکار گمرک می تواند ترخیصکار باشد , اما یک ترخیصکار نمی تواند یک حق العملکار گمرکی باشد.

نحوه گشایش اسناد اعتباری LC برای چین :

برای گشایش اعتبار اسنادی LC می توانید از طریق بانک عامل این شرکت در چین به نمایندگی از بانکی دیگر در ایران یا امارات را به عهده بازرگانی صارش قرار دهید تا با خیالی آسوده اقدام به گشایش LC به چین نمایید.

نحوه ارسال حواله به چین :

ارسال حواله یوان به چین ساده است , کافی است با بخش حوالجات ارزی بازرگانی صارش تماس حاصل فرمایید , سپس اقدام به ارسال حواله یوان به چین نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه واردات از چین با سرمایه کم با مشاوران بازرگانی صارش تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره رایگان در زمینه واردات از چین بهره مند گردید.


برچسب‌ها: عرضه‌کننده نیست, وقت به اندازه کافی وجود داردتعرفه‌های گمرکی, هزینه‌های حمل و نقل داخلی, و هزینه‌های خدمات مانند بازرسی, نمایندگی‌ها...
نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : چهارشنبه 1 آذر 1396 ساعت: 20:23