چطور می شود واردات کالای چینی را کاهش داد

ساخت وبلاگ
چکیده : حمد محمودی نماینده مردم شهریار و عضو کمیسیون شوراها در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فن... با عنوان : چطور می شود واردات کالای چینی را کاهش داد بخوانید :
حمد محمودی نماینده مردم شهریار و عضو کمیسیون شوراها در مجلس در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری با بیان اینکه تصاحب بازار نیازمند جذب سلیقه مشتری است،

گفت: هیچ محصولی نمی تواند تنها با شعار تولید ملی سهم بازارش را بالا برده و یا بازار را تصاحب کند. مواردی چون قیمت، تنوع، برند، خدمات پس از فروش، کیفیت کالا و تولید انبوه با قیمت پایین همگی دست به دست هم داده و شرایطی را برای محصول فراهم می کنند که بتواند بازاری را تصاحب کند.

وی با اشاره به بازار تصاحب شده توسط اجناس ، خاطرنشان کرد: ذائقه توزیع کنندگان عمده ما نیز مساله مهم دیگر است چون توزیع کنندگان عمده ذائقه شان آن است که سود بیشتری ببرند، لذا آنچه از چین وارد می کنند با 150 درصد سود بفروشند حال آنکه برای اجناس داخلی هر چه قدر هم که تلاش کنند بیشتر از 30 درصد نمی توانند سود ببرند چون قیمت از رقابت می گذرد و بالا می رود.

محمودی با تاکید بر اینکه این شرایط نشان دهنده آن است که ما اراده کافی برای این کار نداریم تصریح کرد: ما باید فرهنگ سازی کرده و به تولید کنندگان داخلی با تسهیلات و حمایت هایمان کمک کنیم و همه شرایط و موانعی که باعث کندی تولید می شود را از میان برداریم که البته این اقدامات را انجام ندادیم و حال انتظار هم داریم که مردم بیایند و جنس بدون تنوع و تک محصولی را خریداری کنند. لذا در این شرایط معلوم است است.

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی فروش محصولات داخلی بیشتر شعار بنظر می رسد، گفت: در هر حال هم دولت و هم مردم و هم تولید کنندگان باید توجه داشته باشند که خوابیدن طرح تولید و چرخ بازار باعث می شود که روز به روز به تعداد بیکاران ما افزوده گردد.

نماینده مردم شهریار متذکر شد: وارد کننده ما باید بداند که اولین کسانی که فردا بیکار می شوند فرزندان خود او و یا جوانان این مملکت هستند چون در حال حاضر دانش فنی، دستاورد و فناوری نتوانسته نظرات تولیدکنندگان داخلی ما را تامین کند چون علیرغم داشتن علم و فناوری لازم نمی توانند آنها را به تولید انبوه برسانند

چون پشتوانه دولتی انگونه که باید از آنها حمایت کند وجود ندارد و فرهنگ مردم نیز برای مصرف آن طور که باید باشد نیست و بازار رقابت مثل ان است که یک تیم درجه سوم را در مقابل تیم ملی قرار دهیم.

وی با تاکید بر اینکه یک اراده ملی و یک تصمیم همگانی از دولت تا مردم برای نجات نسل های آینده شکل گیرد تا موانعی که تولید ما را تهدید می کند از میان برداشته شود، گفت: باید بررسی شود که چه عواملی باعث گرانی محصول در کشور می شود که البته یکی از این عوامل بحث ارزش افزوده، مالیات، بیمه و عدم صادرات است همچنین لازم است تسهیلات کافی در اختیار تولیدکننده قرار گیرد.

نماینده مردم شهریار افزود: یکی از عوامل هم آن است که قاچاق کالا بدون مالیات و بدون عوارض و بدون گمرکی در سطوح بالا در کشور از طریق منابع رسمی و غیر رسمی با قیمت تمام شده بسیار پایین قاچاق می شود. همچنین تنوع در تولید و در نظر گرفتن سلایق مردم هم مساله مهمی است.

وی خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان در دنیا همیشه به دنبال نوآوری، تکنولوژی های جدید، رنگ ها و نقش های متنوع هستند و همه هم آن را می طلبند حال آنکه ما تولیداتمان را سال به سال نه در طراحی شان دست می بریم و نه در پژوهش و مطالعه سلیقه آنها را بررسی کنیم لذا طبیعی است که آن انبوه تولید سفارشی انها باعث می شود که بازار ما را در دست گیرند.

محمودی با تاکید بر اینکه ما با ید بخش صنعت و دانشگاهمان را به یکدیگر پیوند دهیم تصریح کرد: بیشترین آمار بیکاران ما دانشجویان معماری و هنر هستند در حالیکه می توانند بیشترین اورده را برای کشور داشته باشند.


برچسب‌ها: صنعت و دانشگاه, عوامل بحث ارزش افزوده, مالیات, بیمه و عدم صادرات, دانشجویان معماری...
نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : يکشنبه 10 دی 1396 ساعت: 0:59